در باشگاه انقلاب چه می‌گذرد؟

حتما نام باشگاه انقلاب تهران را شنیده‌اید، مجموعه فرهنگی ورزشی که سال‌ها است به دلیل امکانات منحصر به فرد و ویژه‌، بسیاری ازعلاقه‌مندان به ورزش را به سوی خود جذب کرده است.

فرقی نمی‌کند در کدام منطقه از شهر تهران زندگی می کنید زیرا این مجموعه ورزشی معتبر چنان ویژگی‌هایی دارد که شما را قانع خواهد کرد به پیمودن مسافت‌های طولانی تا خود را به باشگاه انقلاب برسانید. البته با وجود تمامی تعاریفی که مدام از مجموعه ورزشی انقلاب می‌شنویم، به دلیل گستردگی امکانات آن طبیعی است که ندانیم دقیقا در این مجموعه ورزشی چه می‌گذرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم ادامه این گزارش را مطالعه کنید تا به شما اطلاعات دقیقی در خصوص مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب تهران بدهیم.

با تاریخچه مجموعه فرهنگی و ورزشی انقلاب آشنا شوید

مجموعه ورزشی انقلاب یا همان باشگاه انقلابی که مدام نامش را می‌شنویم در سال 1337 با مساحت 130 هکتار تاسیس شد که البته در آن دوران عنوان باشگاه شاهنشاهی را با خود به همراه داشت. این باشگاه پس از انقلاب سال 1357 در ایران تحت مدیریت سازمان تربیت بدنی قرار گرفت و از آن زمان نیز با عنوان مجموعه فرهنگی و ورزشی انقلاب شناخته شد.

یکی از مهمترین دلایل اقبال مردم تهران چه در ابتدای بهره‌برداری و چه در حال حاضر از مجموعه انقلاب علاوه بر امکانات آن، موقعیت جغرافیایی آن است که از چندین جهت دارای اهمیت بسیاری است. باشگاه انقلاب از هوای پاک شمال تهران بهره‌مند می باشد که همین امر فضای بسیار مناسبی برای فعالیت‌های ورزشی را ایجاد کرده است.

از سوی دیگر مجموعه ورزشی انقلاب تهران دارای چهار درب گوناگون است و این امکان را فراهم می‌آورد تا مراجعین به راحتی به آن رفت و آمد داشته باشند. درب شمالی مجموعه انقلاب در خیابان نمایشگاه بین المللی، درب جنوبی باشگاه انقلاب در اتوبان نیایش، درب شرقی مجموعه در پارک ملت و درب غربی آن در خیابان سئول واقع شده است.

اماکن ورزشی باشگاه انقلاب را بشناسید

مجموعه ورزشی انقلاب تهران دارای اماکن ورزشی متعدد و متنوعی است که سبب شده افراد گوناگون با علایق و سلایق متنوع بتوانند از این مجموعه استفاده کنند. در این بخش شما را با اماکن گوناگون این مجموعه آشنا می‌کنیم:

 • جاده تندرستي باشگاه انقلاب

جاده تندرستی ( health road) باشگاه انقلاب تهران یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین بخش‌های این مجموعه است تا جایی که بسیاری از افراد خود را به این مجموعه می‌رسانند تا بتوانند تنها از جاده تندرستی استاندار موجود استفاده کنند.

جاده سلامت مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب تهران

جاده تندرستی باشگاه انقلاب، بخش بزرگی از مجموعه انقلاب را در اختیار گرفته است و همان طور که گفته شد یکی از جذابیت‌های مجموعه محسوب می‌شود. جاده تندرستی در اطراف زمین‌های گلف مجموعه قرار گرفته است و با نمای زیبای زمین گلف، درختان سر به فلک کشیده، وجود تونل سبز و آب نماها و نهر آب فضای دلنشین را برای تمامی افراد ایجاد کرده است.

اگر شما یک دور کامل جاده تندرستی را طی کنید 2590 متر راه رفته‌اید که البته به شما اکیدا تاکید می‌کنیم اگر جزو افراد سالمند و بیمار محسوب می‌شوید، صرفا قسمت مسطح که 620 متر طول دارد را انتخاب کنید زیرا ضلع شرقی جاده سلامت دارای شیب بوده و ممکن است برای شما مناسب نباشد.

 • استخر چهار فصل آقایان

استخر روباز انقلاب تهران

استخر چهار فصل آقایان یکی از مهمترین و جذاب‌ترین اماکن مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب محسوب می‌شود که دارای امکانات ویژه‌ای بوده و با مساحت 8000 متر احداث شده است. مركز سلامت و تندرستي،‌ مركز ماساژ، بوفه، رستوران،‌ زمين بسكتبال، سالن كراس فيت، فروشگاه ورزشي، حوضچه آب سرد، حمام سنتی، ‌سالن ورزش‌هاي گروهي،‌ جكوزي،‌ سوناي خشك و بخار‌، واليبال ساحلي، استخر بزرگسالان، ‌استخر كودكان، سالن بدنسازی با حضور مربیان حرفه‌‌ای از مهمترین امکانات مجموعه استخر چهار فصل آقایان باشگاه انقلاب بوده که در ضلع جنوبی مجموعه ورزشی واقع شده است.

از دیگر ویژگی‌های این استخر وجود سیستم تصفیه آب استخر مجهز به گاز كلر و ازون است و تست کیفیت (دما، ذرات معلق، كلر) توسط تیم مربوطه، به صورت حرفه ای چندین مرحله در هر سانس انجام می‌شود.

 • زمین تنیس باشگاه انقلاب

مجموعه ورزشی انقلاب با 30 زمین تنیس روباز خاک قرمز، به عنوان بزرگترین مجموعه تنیس خاورمیانه معرفی می‌شود. این مجموعه ورزشی دارای 7 استادیوم تنیس است که به نوعی در تمامی دنیا منحصر به فرد به حساب می‌آید که 6 استادیوم از 7 استادیوم دارای 1530 صندلی و قابل افزایش به 2000 نفر و جالب تر از آن استادیوم مرکزی با سه طبقه و 4130 صندلی و قابل افزایش به 7500 نفر می باشد.

 • بولینگ باشگاه انقلاب

بولینگ مجموعه فرهنگی و ورزشی باشگاه انقلاب تهران بزرگترین باشگاه بولینگ کشور محسوب می‌شود که دارای امکانات بی‌نظیری می‌باشد. ساخت این مجموعه دو سال به طول انجامید که در ساخت آن از تکنولوژی‌های به روز جهانی استفاده شده است. این باشگاه با 24 خط بولینگ اتوماتیک، سیستم امتیازدهی خودکار، مکانیزم توپ برگردان اتوماتیک و امکانات متعددی از این دست با استانداردهای جهانی رقابت می‌کند.

از ویژگی‌های ساکن بولینگ باشگاه انقلاب می‌توان به نوع سالن اشاره کرد که بادی و ساخت کشور ایتالیا است و فضایی با سبک امروزی دارد.

 • استخر سرپوشیده و روباز بانوان باشگاه انقلاب

استخر سرپوشیده و روباز بانوان باشگاه انقلاب تهران در سال 90 ساخته شد. این مجموعه با مساحت 5000 متری و با سیستم استخر سرریز تعادلی، سالن رختكن و بار، ديگ‌هاي فولادي به حجم 3 ميليون كالري در ساعت، سيستم‌هاي گاتر جهت دفع آبهاي سطحي، سيستم فوق هوشمند تزريق ازن، سيستم تونل مهاب، قابليت 4 فضاي سبز به مساحت هفت هزار متر مربع، چهار فصل بودن استخر روباز، سيستم جكوزي با 2 دماي متفاوت، سالن بدنسازي، سيستم حمام تركي، سيستم تهويه چرخشي با هواساز، سيستم حمام سنتي و هشتي، سيستم ماساژ با اتاق‌هاي مجزا، سوناهاي خشك و بخار، كلر و تصفيه آب ساخته شده است.

 • پینت‌بال باشگاه انقلاب

پینت بال انقلاب تهران

پینت‌بال مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب اولین و بزرگترین باشگاه سرپوشیده کشور است که رتبه A را به خود اختصاص داده است. این مجموعه دارای رودخانه، غار، پل چوبی، ۳۰ اتاق و مکان اختفا، سنگرهای مصنوعی، پل هوایی معلق، کف ماسه‌ای و …است که سبب جذابیت این بازی می‌گردد. پینت بال باشگاه انقلاب با 3500 متر مربع مساحت، در سه طبقه ساخته شده است و خود را به عنوان یکی از بزرگترین باشگاه‌های پینت بال جهان معرفی می‌کند.

برای رزرو بلیط مجموعه پینت بال مجموعه انقلاب می‌توانید از طریق چَندپَر اقدام کنید و اوقات خوب و خوشی را در کنار خانواده و دوستان سپری کنید.

 • بیلیارد باشگاه انقلاب

بیلیارد مجموعه انقلاب

بیلیارد مجموعه ورزشی انقلاب در فضایی 500 متری با 12 میز ایت بال و 8 میز اسنوکر ساخته شده است. این مجموعه ورزشی دارای کافی شاپ و همچنین سالن بیلیارد مخصوص بانوان بوده که دارای 4 میز ایت بال و اسنوکر است.

باشگاه بیلیارد در ضلع جنوبی مجموعه ورزشی انقلاب واقع شده و با حضور مربیان مجرب امکان آموزش برای تمامی مراجعین خود را فراهم آورده است.

 • سالن تخصصی بانوان مجموعه ورزشی انقلاب

مجموعه تخصصی بانوان باشگاه انقلاب دارای فضایی بسیار زیبا و کادری مجرب بوده که در فضایی 2500 متر فضای داخلی و 700 متر فضای باز ساخته شده است. این مجموعه ورزشی دارای 3 سالن ایروبیک، بزرگترین سالن بدنسازی کشور با تجهیزات روز دنیا، سالن آرایشی بهداشتی با انواع ماساژ، درمان مو و پوست، آب درمانی، مشاور رایگان و… است.

 • اسکیت باشگاه انقلاب

مجموعه اسکیت باشگاه انقلاب تهران در سال 1381 در ضلع جنوبی مجموعه ورزشی افتتاح شد. امکانات اسکیت این مجموعه شامل پيست اسكيت روباز ( U اگرسيو) با 5 رمپ استاندارد، سالن اسكيت هاكي ، نمايشي و سرعت (تنها پيست استاندارد كشور) است.

 • سالن فوتسال باشگاه انقلاب

سالن فوتسال مجموعه ورزشی انقلاب تهران دارای 800 متر مساحت و چندین سالن بوده که دارای امکانات متعددی است. تهویه هوا، آبسرد کن، اتاق رختکن، سیستم گرمایشی، پارکینگ، فروشگاه و فضای سبز و… از مهمترین ویژگی‌های این مجموعه ورزشی است.

 • زمین فوتبال چمن طبیعی باشگاه انقلاب

زمین چمن مصنوعی باشگاه انقلاب تهران

زمین فوتبال چمن طبیعی مجموعه ورزشی انقلاب تهران با مساحت 120 در 85 در سال 1365 احداث شد. سالن رختكن، سرويس بهداشتي، دوش و پیست دو و ميداني از امکانات این مجموعه است که دارای دو زمین کوچکتر نیز می‌باشد.


بیشتر بخوانید: مجموعه فرهنگی ورزشی آزادی تهران


 • فوتبال چمن مصنوعی باشگاه انقلاب

این مجموعه ورزشی دارای 2 زمین کوچک و بزرگ، رختکن، سرویس بهداشتی، دوش آب گرم و پروژکتور جهت استفاده از زمین‌ها در شب است. یکی از مهمترین امکانات زمین فوتبال چمن مصنوعی باشگاه انقلاب، کلاس‌های آموزشی در سنین گوناگون بوده که در تمامی طول سال فعال می باشد.

 • بسکتبال باشگاه انقلاب

مجموعه ورزشی انقلاب تهران سالن‌های شماره 3، سالن خانوادگی و سالن سی نگین را برای علاقه‌مندان به ورزش بسکتبال در نظر گرفته است و افراد می‌توانند از امکانات این سالن‌ها بهره‌مند شوند.

 • اسکواش آقایان و بانوان مجموعه ورزشی انقلاب

مجموعه اسکواش باشگاه انقلاب تهران دارای سالن‌های مجزا برای ورزشکاران خانم و آقا این رشته است که سالانه رقابت‌های بسیاری را میزبانی می‌کند. این مجموعه در سال 1373  و در ضلع شمالی باشگاه انقلاب ساخته شده است که بخش بانوان دارای 3 سالن مجزا با رختکن و حمام و بخش آقایان با 5 سالن و چهار ردیف تماشاچی، دو اتاق، فروشگاه وسائل ورزشی میزبان طرفداران این رشته ورزشی است.

 • والیبال باشگاه انقلاب تهران

مجموعه ورزشی انقلاب دارای یک سالن دو منظوره برای ورزش بسکتبال و والیبال بوده که در ابعاد 30 در 60 ، در سال 1362 و در مرکز مجموعه ورزشی ساخته شده است. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند والیبال را در سالن‌های شماره 3، سالن خانوادگی، سالن 11، سالن سی نگین و سالن یادگار امام دنبال کنند.

 • گلف باشگاه انقلاب

گلف باشگاه انقلاب

زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب یکی از معتبرترین زمین‌های گلف کشور محسوب می‌شود که در سال 1341 با 62 هکتار ساخته شد که در سال 1372 به 44 هکتار کاهش یافت. این مجموعه دارای 13 میدان و یک زمین رنج بوده که در بخش غربی باشگاه انقلاب قرار گرفته است. همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی زیر نظر مربیان مجرب در فضایی دلنشین، سالانه علاقه‌مندان بسیاری را به سمت زمین گلف باشگاه انقلاب جذب می‌کند.

 • مینی گلف مجموعه ورزشی انقلاب

مینی گلف مجموعه ورزشی انقلاب با فضایی استثنایی و در زمینی با مساحت 2000 متر مربع علاقه‌مندان بسیاری دارد. کف این مجموعه موکت بوده و با نحوه نورپردازی، طراحي فضاي سبز ویژه و همچنين رستوران چهار فصل یکی از بخش‌های پرطرفدار باشگاه انقلاب در کل خاورمیانه به حساب می‌آید.

 • صخره نوردی باشگاه انقلاب

باشگاه سنگ نوردی و زیپ لاین انقلاب با همکاری اساتید برجسته کشوری و نیز با وجود پیشرفته‌ترین امکانات در مجموعه ورزشی انقلاب تهران هر روزه میزبان علاقه‌مندان بسیاری است. این مجموعه ورزشی در ضلع شمال غربی و در فضای باز باشگاه انقلاب تهران قرار دارد.

 • پدل باشگاه انقلاب

پدل باشگاه انقلاب

زمین پدل باشگاه ورزشی انقلاب تهران با ابعاد 10 در 20 میزبان علاقه‌مندان به این رشته ورزشی جذاب و پرتحرک است. این سالن که در ضلع شمال غربی مجموعه انقلاب قرار گرفته، دارای رختکن و تهویه هوا بوده و فضایی دلنشین را برای مراجعین خود ایجاد می‌کند.

اگر می‌خواهید بیشتر با این ورزش جذاب و جدید امروزی آشنا شوید، از شما دعوت می‌کنیم تا نگاهی به مقاله‌ای که پیش از این در مورد ورزش پَدِل نوشتیم بیاندازید.

 • سالن ورزش‌های رزمی باشگاه انقلاب تهران

سالن ورزش‌های رزمی مجموعه انقلاب در ضلغ شرقی باشگاه انقلاب قرار گرفته است و علاقه‌مندان به ورزش‌های رزمی می‌توانند به آن مراجعه کنند. این آکادمی با ورزش‌های کاراته، دفاع شخصی، کیک بوکسینگ، ژیمناستیک نونهالان تا بزرگسالان آقایان و بانوان به صورت نیمه خصوصی – خصوصی همواره میزبان مراجعین است.

 • سالن یادگار مجموعه ورزش انقلاب

سالن یادگار امام مجموعه ورزشی انقلاب در سال 1377 و در ضلع شرقی مجموعه ساخته شد که می‌توان از این سالن برای ورزش‌های گوناگونی چون والیبال، بسکتبال، فوتسال، هندبال، تیر و کمان، بدمینتون و… استفاده کرد. این قسمت از مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب دارای سالن سونای خشک نیز هست. لازم است بگوییم این سالن بزرگترین سالن تمامی مجموعه انقلاب تهران محسوب می‌شود.

 • ماهیگیری باشگاه انقلاب

مجموعه ورزشی انقلاب دارای استخر ماهیگیری است که در محیطی سرسبز طراحی و ساخته شده است و با ابعاد 40×20 متر، با عمق 5/3 متر و گنجایش 6000 قطعه ماهی قزل آلا و کپور یکی از بزرگترین استخرهای ماهیگیری کشور محسوب می‌شود. همچنین در این بخش بوفه‌ای تدارک دیده شده که علاقه‌مندان می‌توانند برای سرخ کردن ماهی‌های خود به آنجا مراجعه کنند.

 • باشگاه بدنسازی مجموعه ورزشی انقلاب

سالن بدنسازی مجموعه انقلاب تهران

باشگاه بدنسازی انقلاب تهران دارای دو بخش بانوان و آقایان است. این مجموعه با سالن‌های متنوع، امکانات متعدد و همچنین تجهیزاتی با آخرین استانداردهای جهانی،  بزرگترین مجموعه بدنسازی کشور محسوب می‌شود.

 • پینگ پنگ باشگاه انقلاب

سالن پینگ پنگ مجموعه ورزشی انقلاب

مجموعه پینگ پنگ باشگاه انقلاب بخشی از آکادمی اسکیت این مجموعه بوده که در ضلع جنوبی قرار گرفته است. این مجموعه با امکاناتی مدرن و استاندارد علاقه‌مندان بسیاری را به سوی خود جذب کرده است.

 • تیراندازی باشگاه انقلاب

باشگاه تیراندازی CN مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب تهران دارای 9 لاین تیراندازی با اهداف ثابت و 6 دستگاه فالینگ تارگت و اهداف الکترونیک بوده که برای آقایان و بانوان در رده‌های سنی گوناگون خدمات متنوعی را در نظر گرفته است.

 • بدمینتون باشگاه انقلاب

سالن بدمینتون باشگاه انقلاب

بدمینتون مجموعه ورزشی انقلاب تهران در سالن یادگار امام انجام می‌گیرد و شما می‌توانید با مراجعه به این سالن هم به صورت آزاد و هم با کمک مربیان مجرب از این ورزش پرنشاط لذت ببرید.

 • سالن خانوادگی مجموعه ورزشی انقلاب

در مجموعه ورزشی انقلاب تهران شما می‌توانید به صورت خانوادگی ورزش‌های مورد علاقه خود را انجام دهید به این نحو که در سال 1375 سالن‌هایی در باشگاه انقلاب تاسیس شد تا افراد بتوانند به صورت خانوادگی از آنها استفاده کنند. این مجموعه ورزشی دارای 4 سالن بوده و می‌تواند برای ورزش‌های والیبال، بسکتبال، فوتسال و… مورد استفاده قرار گیرد.

 • سالن همایش باشگاه انقلاب

سالن همایش مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب

سالن پذیرایی مجموعه فرهنگی و ورزشی انقلاب تهران با مساحت 520 متر مربع در بخش فوقانی مرکز همایش‌ها واقع شده است و ظرفیت آن 270 نفر می‌باشد که می‌توان آن را تا 400 نفر افزایش داد. همچنین کافی شاپ باشگاه انقلاب با ظرفیت 40 نفر، کلاس آموزشی با ظرفیت 40 نفر با امکانات سمعی و بصری میزبان مراجعین باشگاه انقلاب است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید