بانجی جامپینگ از آن دسته تفریحاتی است که هر کسی جرات امتحان کردن آن را ندارد و بسیاری، پریدن از ارتفاعی زیاد آن هم تنها با یک طناب را نوعی دیوانگی به حساب می‌آورند؛ اما تنها یکبار امتحان کردن این ورزش پر هیجان، نظر شما را به کلی در مورد آن تغییر خواهد داد. تجربه تفریحی مانند بانجی جامپینگ تاثیر بسیار زیادی بر روحیه هر فردی می‌گذارد که نتیجه آن می‌تواند به خوبی بر بهبود سطح زندگی هم مشهود باشد و برای مردم شهری مانند تهران که اغلب زندگی ای پر مشغله دارند، پرش بانجی فرصتی مناسب برای تغییر روند روزمره زندگی است. به همین خاطر در این مقاله چَندپَر، قصد داریم تا مراکز بانجی جامپینگ تهران را به شما معرفی کنیم تا با پریدن از یکی از آن ها، یکی از خاطره انگیز ترین روز های زندگیتان را رقم بزنید.

اگر هم علاقه دارید تا قبل از اینکه شخصا بانجی جامپینگ را امتحان کیند، درباره‌ی تاریخچه، تجهیزات، خطرات و البته فواید آن اطلاعاتی بدست آورید، کافی است مقاله‌ی همه چیز درباره‌ی بانجی جامپینگ را مطالعه کنید.

1سکوی بانجی جامپینگ توچال

اولین سکوی بانجی جامپینگ تهران و ایران، در بام تهران واقع در منطقه‌ی گردشگری توچال احداث شد. این سکو با ارتفاعی 40 متری در سال 1386 افتتاح گردید و پس از گذشت چند ماه، به یکی از محبوب ترین تفریحات تهران بدل شد، به طوری که بسیاری از شخصیت های معروف ایرانی نیز، پرش از روی آن را امتحان کردند. البته پرش بانوان از روی این سکو در ابتدا ممنوع بود که این موضوع باعث به وجود آمدن ناراضایتی های بسیاری شد.

سکوی توچال در سال 92 بسته شد اما امسال، پس از گذشت پنج سال، دوباره بازگشایی شد. این سکو بانجی جامپینگ تهران در حال حاضر جزوی از مجموعه بگ جامپ توچال است و در کنار دیگر تفریحات این مجموعه مانند سقوط آزاد روی تشک، ترامپولین، سنگنوردی و… قرار گرفته است. با بازگشایی دوباره این مجموعه پرش بانوان نیز ممکن شد و سطح ایمنی اش هم بسیار افزایش یافت که این موضوع باعث چند برابر شدن مراجعه به آن نسبت به سال های پیشین فعالیتش شده است.

البته برای پریدن از روی این سکوی بانجی جامپینگ تهران محدودیت هایی نیز وجود دارد. افراد زیر 14 سال، کسانی که وزنی بیشتر از 90 کیلو دارند و افراد دارای مشکلات قلبی و ستون فقرات، اجازه پرش نخواهند داشت.

آدرس مرکز بانجی جامپینگ توچال

تهران، اتوبان چمران، خیابان یمن، خیابان ولنجک، بام تهران

ساعت کاری این مرکز بانجی جامپینگ تهران

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12 الی 21، پنجشنبه و جمعه از ساعت 10 تا 23

2سکو بانجی جامپینگ بوستان ولایت

بوستان ولایت پارکی بسیار بزرگ در جنوب تهران است که در قسمت غربی آن، مجموعه ای با نام شهر ورزش قرار گرفته. این مجوعه که 370 هزار متر مربع وسعت دارد دارای امکاناتی مانند سالن چند منظوره، پیست کارتینگ، باشگاه سوارکاری، پاراگلایدر، راپل، صخره نوردی و البته سکوی بانجی جامپینگ است.

این سکو که در سال 1390 ساخته شد، 50 متر ارتفاع دارد و اولین مرکز بانجی جامپینگ تهران بود که بانوان هم می‌توانستند در آن پرش را تجربه کنند. در این مکان هم همانند اکثر مراکز بانجی جامپینگ محدودیت های وزنی و سنی مشخصی وجود دارد و برای علاقه مندان، آموزش پرش نیز توسط مربیان حرفه ای این رشته داده می‌شود.

آدرس این سکوی بانجی جامپینگ تهران

انتهای بزرگراه نواب، بوستان ولایت، ورودی ۴ مجموعه شهر ورزش

ساعت کار بانجی جامپینگ بوستان ولایت

از ساعت 12 ظهر تا 7 شب.

3بانجی جامپینگ باشگاه انقلاب

یکی دیگر از مراکز بانجی جامپینگ تهران در مجموعه ورزشی انقلاب قرار دارد که در شمال پایتخت واقع شده و در حدود 100 هکتار وسعت دارد. سکوی بانجی جامپینگ از جاذبه های جدید باشگاه انقلاب به شمار میرود که ساخت آن چند سالی به طول انجامید. این سکو چهل و دو متر ارتفاع دارد و از دو سمت، پرش از روی آن ممکن است.

باشگاه انقلاب یکی از قدیمی ترین مجموعه های تفریحی – ورزشی تهران است که در سال 1337 تاسیس شد و حالا با داشتن امکانات بسیاری مانند سالن های چند منظوره، زمین فوتبال، باشگاه گلف، چندین زمین تنیس، مجموعه استخر، سالن های بدنسازی، استخر ماهیگیری، کارتینگ، سالن ورزش های رزمی و… از کاملترین مجموعه های ورزشی ایران به شمار می‌رود.

آدرس بانجی جامپینگ انقلاب

تهران، خیابان ولیعصر، اتوبان نیایش، بعد از برزگراه کردستان، باشگاه انقلاب

ساعت کاری این مرکز بانجی جامپینگ تهران

اطلاعی از ساعت کار و روز های فعالیت سکوی بانجی جامپینگ انقلاب در دسترس نیست.

2 ديدگاه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید