استانبول که در گذشته به قسطنطنیه معروف بود بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن به شمار می آید. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. این شهر که در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به ‌شمار می‌رود. از مهمترین سرگرمی های گردشگران در ترکیه، تفریحات و پارک آبی های استانبول است که هر ساله میلیون ها نفر را به این کشور زیبا می کشاند. در ادامه به معرفی 3 پارک آبی استانبول می‌پردازیم، با چَندپَر همراه باشید.

3پارک آبی آکوا مارین :

پارک آبی آکوامارین

پارک آبی آکوا مارین، یکی از بزرگ ترین پارک آبی های استانبول است که سرگرمی های جالبی دارد. این پارک آبی می‌تواند تا سه هزار نفر را در مجموعه روباز خود جای داده و از پربازدیدترین پارک آبی های استانبول است، چرا که در همه فصول فعالیت های خود را بسته به شرایط آب و هوایی آغاز می‌کند.

بهترین زمان مراجعه به این پارک آبی استانبول اواسط فصل بهار است و در فصل تابستان هم به خاطر شرایط آب و هوایی، برای رفتن مناسب است. در کل تجربه‌ی سرسره های آبی مهیج و بازی های دریایی این پارک در فصل گرما لذت بخش تر است.

پارک آبی آکوا مارین در کنار دریای مرمر و سواحل جنوبی استانبول قرار گرفته و تفریحات و وسایل بازی در این پارک آبی برای همه سنین مناسب بوده و از همه سنین می توانند در این پارک وقت گذرانده و لذت ببرند. به خاطر محبوبیت این پارک آبی استانبول در میان گردشگران بهتر است روزهای وسط هفته از آن بازدید کنید که خیلی شلوغ نباشد.

امکانات تفریحی پارک آبی آکوا مارین :

این پارک آبی که محبوبیت بسیاری بین توریست ها و گردشگران تور استانبول دارد، تمامی وسایل و سرسره هایش با بهترین استانداردهای دنیا بررسی شده و محیطی بسیار پاکیزه و بزرگ دارد.

پارک آبی آکوا مارین برنامه های مختلفی مثل موزیک زنده، آبشار مصنوعی، استخر المپیک، رافتینگ، استخر بازی برای کودکان، انیمیشن برای کودکان، سیاه چاه آبی، سرسره های بلند و … را برای بازدید کنندگان در نظر گرفته و خدمات دیگری مانند عکاسی نیز در آن ارائه می‌شود که می‌تواند لحظات شادی را برای شما به ارمغان بی‌آورد. این پارک آبی استانبول امکاناتی مانند کمد مخصوص و دوش و همینطور اتاق مخصوص پزشکی و فروشگاه نیز دارد که این مجموعه بزرگ را کامل تر کرده است.

هزینه بلیط این پارک آبی استانبول :

هزینه بلیط برای خانم ها سی لیر، برای بچه های پنج سال تا دوازده سال بیست لیر و برای کودکان زیر چهار سال رایگان می‌باشد. هزینه بلیط آقایان نیز چهل لیر است.

ساعت کار این پارک آبی استانبول :

از ده صبح تا هفت شب

آدرس:

ترکیه، استانبول، بویوک‌چکمجه، خیابان کوماندو ۴، پارک آبی آکوامارین.

2پارک آبی کلاب دلفین:

پارک آبی کلاب دلفین

کلاب دلفین، از بهترین پارک آبی های استانبول و بزرگترین آن در این شهر است که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است. در این پارک آبی استانبول انواع مختلفی از استخرها از جمله: استخر جدید کودکان، استخر خانواده، لنگرگاه، استخر کودک، استخر موج و استخر بزرگ به چشم می خورند.

از دیگر امکانات و بخش های تفریحی پارک آبی کلاب دلفین، استخر واترپولو، والیبال ساحلی و زمین تنیس هستند. این پارک آبی مجموعه وسیعی از انواع سرسره ها، بازی های آبی و استخرها را داراست که از آنها می توان به سرسره شاه کبرا، سرسره های جدید کودکان، موشک (سقوط آزاد)، سرسره های آنوکوندای آبی و مشکی، سونامی و … اشاره کرد.

برای دسترسی به مجموعه کلاب دلفین می توانید از سرویس های رایگان خود پارک آبی استفاده کنید. بسته به شرایط آب و هوا، در های پارک آبی دلفین استانبول در طی ماه های اردیبهشت تا شهریور از ساعت 9 الی 19 به روی علاقه‌مندان باز است.

آدرس:

ترکیه، استانبول، باشاک‌شهر، باهچه‌شهیر، خیابان کمال پاشا

هزینه ورود در این پارک آبی استانبول :

۵۰ لیر ترکیه (معادل ۶۸,۸۰۰ تومان) برای آقایان ، ۴۵ لیر ترکیه (معادل ۶۱,۹۲۰ تومان) باری خانم ها و ۲۵ لیر ترکیه (معادل ۳۴,۴۰۰ تومان) برای کودکان پنج تا دوازده سال می‌باشد.


بیشتر بخوانید: شهربازی های استانبول


1پارک آبی ویالند استانبول :

پارک آبی ویالند استانبول

ویالند مجموعه وسیع و چشم نوازی در شهر استانبول است که طرفداران بسیاری دارد. این مجموعه تفریحی علاوه بر شهربازی، در خود چند بازی آبی نیز جای داده است. در این پارک آبی استانبول امکانات معمول پارک های آبی را مشاهده نخواهید کرد و تنها دو سرسره آبی و یک بازی کوچک به نام جت اسکی دارد.

شهربازی و پارک آبی ویالند استانبول که به تازگی ساخته شده و از افتتاحش 5 سال هم نمی گذرد، مجموعه ای از بازی های هیجان انگیز و متفاوت دارد که سرگرمی و لذت را برای همه اعضای خانواده فراهم می کند. وقتی ویالند را برای تفریح انتخاب می کنید، فرصت آن را دارید تا در میان بیش از بیست بازی گردش کنید و برای چند ساعت، شور و هیجان فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید.

آدرس پارک آبی ویالند استانبول :

ترکیه، استانبول، منطقه ایوب، محله یشیلپینار، خیابان شهیت متین کایا.

هزینه پارک آبی ویالند استانبول :

بزرگسالان 99 لیر ترکیه، کودکان و کهنسالان 89 لیر ترکیه و برای خردسالان نیز رایگان می‌باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید