بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان پارک آبی تریپیکال آیلند در کشور آلمان است. این پارک آبی که در دسامبر سال 2004 افتتاح شد، در منطقه هالبه در غرب آلمان به فاصله 96 کیلومتری از شهر برلین قرار دارد که بزرگترین پارک آبی جهان نیز محسوب می‌شود.

این پارک آبی سرپوشیده، محیطی بالغ بر 64752 مترمربع را پوشش می‌دهد که این اندازه بیش از وسعت 6 بلوک شهری است. در گذشته این پارک سازه ای به نام آریم بود که در زمان جنگ جهانی دوم هواپیماهای جنگی را در آن نگهداری می‌کردند. در سال 2003، شرکتی مالزیایی آن را خریداری نمود و با تغییر کاربری، آن را به بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان مبدل کرد.

نمای بیرونی بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان

پارک آبی جزایر گرمسیری یا همان پارک آبی تریپیکال آیلند یکی از گردشگری ترین مکان های تفریحی در آلمان است که در سال اول فعالیت خود توانست 975 هزار بازید کننده را به خود جذب کند. در حال حاضر این پارک روزانه پذیرای 8000 نفر است.

امکانات رفاهی پارک آبی تروپیکال آیلند

در پارک آبی جزایر گرمسیری استخرها، سواحل، اتاق های ماساژ، سرسره های آبی گوناگون، میز بازی های آبی برای کودکان و همچنین یک زمین بازی با انواع اسباب بازی های سرگرم کننده، وجود دارد.

بزرگترین استخر پارک آبی تروپیکال آیلند استخری با آب و هوای گرمسیری به طول 140 متر، محیط 4400 مترمربع و عمق 1.35 متر است. دمای آب این استخر 28 درجه سانتیگراد و مشابه دمای آب‌های جزایر مرجانی است. این استخر همچنین دارای 200 متر ساحل شنی به همراه 850 تخت آفتابگیر است.

پارک آبی تروپیکال آیلند

یکی از ویژگی های منحصر به فرد پارک آبی تروپیکال آیلند جنگل های بارانی آن است. وجود چنین جنگل‌هایی در کشوری همچون آلمان که در زمستان دمای آن به منفی 10 درجه سانتیگراد می‌رسد یکی از شگفتی های این پارک محسوب می‌شود. این جنگل ها دارای 50000 گونه گیاهی، 600 گونه جانوری و دربرگیرنده برخی گونه های کمیاب گیاهی است.

همچنین این پارک آبی آلمان دارای چندین بخش با اقلیم های متفاوت است. از جمله بخش روستای تروپیکال که دارای ساختمان های سنتی برگرفته از کشورهای تایلند، ساموآ و بالی است.

در قسمت تالاب گرمسیری بالی (بالی نام جزیره ای در اندونزی) این پارک آبی که محیطی بالغ بر 1200 متر مربع و عمقی کمتر از یک متر مربع دارد، چشمه، کانال، جکوزی و 2 سرسره آبی که دمای آب در آن ها همیشه 32 درجه سانتیگراد است، وجود دارد.

پارک آبی آلمان

اما هیجان انگیزترین جاذبه این پارک آبی آلمان تجربه بالون سواری و تماشای چشم انداز فوق العاده آن از بالاست. در این پارک محلی برای اجاره قایق های بادی نیز وجود دارد.

غذاهایی که در اینجا عرضه می‌شوند نیز غالبا فست فود‌هایی استاندارد با قیمت های بالا بوده ولی در کنار آن می‌توانید از غذاهای لذیذ رستوران های آسیای شرقی که در این مکان وجود دارند، لذت ببرید.

در ادامه روند فعالیت این پارک برای ایجاد جذابیت بیشتر و رقابت با سایر پارک های آبی، قرار است بزرگترین رودخانه خروشان در آلمان به طول 250 متر در آن افتتاح گردد.

اقامت در پارک آبی تروپیکال آیلند

در این پارک آبی آلمان هتل ها، کلبه ها، کمپ ها و چادرهایی برای اقامت شبانه میهمانان تعبیه شده است که تمامی آن ها دارای امکانات رفاهی از جمله تخت خواب هستند. تخت خواب های درون چادرها کمی با فاصله از زمین قرار دارند که سبک آن ها بسیار مشابه اُندُل پنگ های کره ای (نوعی اتاق خواب کره‌ای) است.

بزرگترین پارک آبی سرپوشیده دنیا

اگر بخواهید برای تمام اعضای خانواده خود یک چادر راحت، برای اقامت در طول شب کرایه کنید، هزینه بیشتری در پی دارد و می‌توان در صبح همان روز از طریق سایت پارک آبی جزایر گرمسیری برای رزرو آن اقدام کرد ولی اگر می‌خواهید شب را در محلی راحت تر مانند هتل یا کلبه به سر برید بهتر است از 2 هفته زودتر به فکر رزرو آن باشید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه امکان رزرو تخت براساس رنج سنی افراد است که شامل 4 گروه نوزاد تا 3 سال، 4 تا 5 سال، 6 تا 14 سال و بزرگسال می‌شود.

از طرفی حفظ امنیت در پارک موضوعی بسیار مهم است؛ بدین منظور نیروهای امنیتی به طور مداوم در سواحل، سرسره ها و محل های پیاده روی در حال گشت زنی هستند.

پارک آبی جزایر گرمسیری

بهای خدمات این پارک آبی آلمان

برای ورود به این پارک آبی می‌بایست مبلغی را به عنوان ورودی پرداخت نمود که با استفاده از آن تنها می‌توان از استخرها و ساحل بهره برد. برای استفاده از دیگر امکانات این پارک مانند سرسره های آبی، زمین های گلف، اتاق های ماساژ، سونا، جکوزی و… باید هزینه جداگانه پرداخت کرد.

آدرس پارک آبی جزایر گرمسیری

آلمان، هالبه، کروسنیش، خیابان یک، پارک آبی تروپیکال آیلند

ساعات کاری این پارک آبی آلمان

این پارک آبی همه روزه در تمام ساعات شبانه روز فعال است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید