پارک ارم که شهربازی ارم تهران در آن قرار دارد یکی از قدیمی ترین و در عین حال بزرگ ترین پارک های ایران به شمار می آید که در اوایل دهه 1350 توسط رحیم علی خرم تاسیس شد. این پارک در ابتدا پارک خرم نام داشت که بعد ها نام آن به ارم تغییر پیدا کرد.

پارک ارم که با وسعت 72 هکتار پهناورترین پارک ایران است، دارای یک دریاچه هشت هکتاری و سه شهربازی بنام‌ های لونا پارک ۱، لونا پارک ۲ و لونا پارک ۳ است که حدود 80 گونه از وسایل بازی مختلف را در خود دارند. این پارک یک باغ وحش وسیع را هم در خود جای داده است که بزرگترین باغ وحش ایران به شمار می‌رود و روزانه پذیرای هزاران نفر می‌باشد.

بنر-شهربازی

به غیر از شهربازی، مجموعه ارم امکانات دیگری هم دارد که از میان آن ها می‌توان به سالن سرپوشیده بازی (قلعه سحر آمیز با صد و ده بازی متنوع)، دریاچه زیبای مخصوص قایقرانی و ماهیگیری، استخر های ویژه شنای بانوان، فضای سرسبز جنگلی، تالار های پذیرایی، مجتمع های ارائه مواد غذایی و خدمات شهروندی، پارکینگ و توقفگاه های وسیع برای خودرو و موتورسیکلت و… اشاره کرد. در ادامه به معرفی مفصل شهربازی ارم تهران و قسمت های مختلف آن می‌پردازیم.

وسایل بازی پارک ارم

وسایل بازی پارک ارم

در شهربازی ارم تهران دو وسیله بازی جدید وجود دارد که یکی از آن ها دستگاه سقوط آزاد و دیگری ستاره گردان است. ابتدا به معرفی این دو دستگاه که محبوب ترین وسایل بازی پارک ارم هستند می‌پردازیم:

سقوط آزاد پارک ارم

سقوط آزاد پارک ارم با ارتفاع 85 متری، مرتفع ترین دستگاه در بین تمام شهربازی ها در ایران محسوب می‌شود که در لونا پارک 2 شهربازی ارم قرار دارد. این دستگاه ساخت یک شرکت معروف تولید وسایل شهربازی آلمانی است و از نظر کیفیت و استاندارد بودن، با دستگاه های سقوط آزاد شهربازی های معروف دنیا، برابری می‌کند.

قبل از سوار شدن به این دستگاه بهتر است ابتدا تمام وسایل اضافی خود را در جایگاه هایی که در کنار دستگاه تعبیه شده قرار دهید. به علت ارتفاع بسیار زیاد این وسیله مدتی طول می‌کشد تا به بالاترین ارتفاع آن برسید. در این نقطه شما دید بسیار زیبایی از شهر تهران خواهید داشت و پس از چند لحظه مکث، دستگاه سقوط آزاد پارک ارم، شما را با شتاب بسیار زیاد و سرعتی در حدود 100 کیلومتر بر ساعت رها می‌کند که لحظه‌ای فراموش نشدنی را برای هر فردی به وجود می‌آورد.

ظرفیت سقوط آزاد پارک ارم 24 نفر است و افراد 12 سال به بالا می‌توانند از آن استفاده کنند. افراد دارای بیماری های قلبی بهتر است از این دستگاه استفاده نکنند.

سقوط آزاد شهربازی ارم تهران

ستاره گردان

دستگاه ستاره گردان که در سال 95 در شهربازی ارم تهران نصب گردید محصول شرکت زایر آلمان است و جزو هیجان انگیز ترین وسایل بازی پارک ارم است که برای افراد 12 سال به بالا مناسب است. این دستگاه که در شهربازی شماره یک پارک ارم قرار گرفته گنجایش 30 نفر را دارد و ارتفاع آن هم حدود 30 متر است.

دستگاه ستاره گردان افراد را هم به صورت عمودی تاب می‌دهد و هم صندلی های آن ها را در حالت های ترکیبی و 360 درجه می‌چرخاند که هیجانی غیر قابل وصف را برای افرادی که سوار بر این دستگاه غول پیکر می‌شوند به جا می‌گذارد.

ستاره گردان ارم

برخی از دیگر وسایل بازی پارک ارم به تفکیک 3 شهربازی عبارتند از:

شهربازی 3: اسکیت یو به ارتفاع 32 متر که یکی از هیجان انگیز ترین وسایل بازی پارک ارم است، کریزی موس، تاب پرنده، سرسره آبشار، کارتینگ و ترن هوایی بزرگسالان با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت و طول ریل 550 متر.

شهربازی 2: پاراتاور که دیگر وسیله بازی بلند شهربازی ارم با ارتفاع 40 متر است، چرخ و فلک با ارتفاع 35 متر، ماشین برقی بزرگسالان، ماشین برقی کودکان، جایرسوئینگ (فریزبی)، اسب گردان، سورتمه، کاتر پیلار، دیسک و کاستر، مونوریل، سفینه، ترن هوایی کودکان، بازی کامپیوتری و سقوط آزاد.

شهربازی 1: سالتو که از وسایل بازی پرطرفدار و مخصوص بزرگسالان شهربازی ارم تهران است، فریزبی کودک، کشتی صبا، یوفو، اسب گردان، سورتمه، کریزی دنس، استخر توپ، تونل وحشت، تاب کودک، رالی کودک، استروجت و ستاره گردان.

شهربازی پارک ارم

ساعت کاری شهربازی ارم تهران در فصل تابستان و بهار:

از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 17:30 تا 1 بامداد و جمعه ها و روز های تعطیل از ساعت 16 تا 2 بامداد.

ساعت کاری شهربازی ارم در فصل پاییز:

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 17 تا 22 و جمعه ها و روز های تعطیل از ساعت 17 تا 23.

ساعت کاری شهربازی ارم تهران در فصل زمستان:

شهربازی پارک ارم در فصل زمستان به طور کامل تعطیل می‌باشد.

آدرس شهربازی ارم :

تهران، کیلومتر چهار اتوبان تهران-کرج، بعد از پل ستاری، خروجی اتوبان باکری، پارک ارم.

یک دیدگاه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید