حضور در شهربازی فرصت مناسبی برای کودکان است تا از اعماق وجود خود شادی کنند، بدوند، بخندند و بازی هایی که دوست دارند را برای چند ساعت آزادانه انجام دهند، چرا که زندگی مدرن شهری و حضور در آپارتمان ها امکان فعالیت را از کودکان می‌گیرد و تا حدود زیادی شادی های دوران کودکی آنها را از بین می‌برد. اما خبر خوب وجود شهربازی های متعدد در شهر های مختلف است که اصفهان هم با توجه به مدرن بودنش از این قاعده مستثنا نیست. در سراسر این شهر، شهربازی ها و پارک های متعددی وجود دارد که در طی این مقاله و مقاله های بعد حتما به معرفی چند شهربازی اصفهان خواهیم پرداخت.

1- شهربازی ناژوان اصفهان

این شهربازی در مجموعه تفریحی بزرگ ناژوان که در شمال غربی اصفهان قرار دارد واقع شده و بیشتر از سی وسیله‌ی بازی مختلف را در خود دارد. شما پس از گردش در مکان هایی چون باغ پرندگان و باغ خزندگان که در منطقه تفریحی ناژوان قرار دارند، می‌توانید در شهربازی ناژوان اصفهان حضور یافته و تفریح خود را تکمیل کنید.

شهربازی ناژوان اصفهان

از جاذبه های این شهربازی اصفهان میتوان به وسایل بازی زیر اشاره کرد:

کشتی صبا، قطار کودک، ترامپولین، سفینه، سرسره دلفین، چرخ و فلک، ماشین برقی، تاب کودکان، تاب بزرگسال، تاب دوازده نفره، جامپینگ بادی، دومینیتر، سرسره‌ی قلعه، سرسره بزرگسالان، فریزبی کودک، خانه کودکان، کاترپیلار، شهربادی، واقعیت مجازی، ترن یو، سینمای پنج بعدی و چند وسیله‌ی بازی مهیج دیگر.

ساعات بازدید از این شهربازی اصفهان

از ساعت 5 تا 11 شب

آدرس شهربازی ناژوان اصفهان

اصفهان، اتوبان حبیب اللهی، میدان سهروردی، پارک جنگلی ناژوان

شهربازی ناژوان
شهربازی ناژوان

2- شهربازی شهر رویاها اصفهان

شهربازی رویاها اصفهان در فضایی پهناور و نزدیک به 170 هزار متر مربع در سال 88 با همکاری شهرداری اصفهان و شرکتی چینی در شرق اصفهان ساخته شد و در سال 1393 و با هزینه ای بالغ بر 60 میلیارد تومان به بهره برداری رسید. در این شهربازی اصفهان از وسایل و امکانات روز دنیا استفاده شده است که از این لحاظ در کنار شهربازی ارم تهران از بهترین شهربازی های کشور به شمار می‌رود.

شهربازی دریم لند یا شهر رویاها که بزرگترین شهربازی اصفهان است در دو بخش سرپوشیده و روباز ساخته شده است. در بخش روباز شما می‌توانید با وسایلی چون موتور فضایی، یوفو، رالی کودک، اکروجت، ضد هوایی، تاب چرخان بزرگ، ترن هوایی بزرگ و ترن هوایی کوچک، کرم کوچولو، جت اسکی، بازوی چرخان، کاروسل و چرخ و فلک به تفریح بپردازید.

بخش سرپوشیده این شهربازی خود شامل پنج بخش دیگر چون سالن جلوه های ویژه، سالن بازی های کامپیوتری، سفر به فضا، شهر واژگون و دنیای زیر آب میشود.

شهربازی رویاها اصفهان
شهربازی شهر رویاها

یکی از بخش های جذاب شهربازی شهر رویاها، بازی با تفنگ های آب پاش در یک ساختمان دو طبقه همراه با صدای موسیقی است که تا چند ساعت شما را به خود سرگرم می‌کند. از سایر امکانات این شهربازی اصفهان هم میتوان به رستوران، کافی شاپ، رستوران گردان هتل، سالن ورزشی، استخر و… که در فضایی وسیع قرار گرفته اند، اشاره داشت. یک پیست کارتینگ هم در مجاورت این شهربازی قرار دارد.

آدرس شهربازی رویاها اصفهان

ابتدای بزرگراه کمربندی شرق اصفهان، پس از روشن دشت، نرسیده به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان، پشت میدان میوه و تره بار اصفهان

ساعت کار این شهربازی اصفهان

در فصل تابستان از ساعت ۱۷ تا ۲۴ شب و در فصل زمستان ساعت صبح ۹ تا ۱۹ شب می‌باشد.

3- شهربازی ملک شهر

شهربازی ملک شهر از قدیمی ترین شهربازی های اصفهان به شمار می‌آید که بیشتر از 30 سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد و تا به حال خاطرات بسیاری را برای شهروندان اصفهانی رقم زده است. این شهربازی چندین بار، از جمله در سال 1394، به علت فرسودگی وسایل و موارد مربوط به ایمنی بسته شد، اما حالا با اضافه کردن چند بازی جدید و نوسازی فضای شهربازی، دوباره شروع به فعالیت کرده است.

این شهربازی اصفهان در حال حاضر دارای وسایل بازی بسیاری است که از میان آن ها می‌توان به ماشین برقی کودکان و بزرگسالان، کشتی صبا، کروسل، سفینه، بازی های واقعیت مجازی، بازی های شانسی، نردبان تلاش، قطار کودکان، استخر توپ، کلبه وحشت و چرخ و فلک اشاره کرد.

شهربازی ملک شهر اصفهان
شهربازی ملک شهر اصفهان

شهربازی ملک شهر همچنین دارای چند بوفه، رستوران و کافی شاپ است و دریاچه ای نیز دارد که می‌توان در آن قایق سواری کرد. در جلوی درب شهربازی هم، ایستگاه اتوبوس های خطی وجود دارد و ایستگاه متروی ملک شهر اصفهان نیز بسیار نزدیک به آن واقع شده که این موضوع رفتن به این شهربازی اصفهان را بسیار راحت و آسان کرده است.

آدرس شهربازی ملک شهر اصفهان

ملک شهر، خیابان بهارستان غربی

ساعت کاری شهربازی ملک شهر

این شهربازی اصفهان همه روزه از ساعت 5 بعد از ظهر تا حدود 12 شب باز است.

4- شهربازی کهکشان عجایب اصفهان

شهربازی کهکشان عجایب بزرگترین شهربازی سرپوشیده ایران است که در طبقه سوم بزرگترین مجتمع تجاری ایران، یعنی مجتمع سیتی سنتر اصفهان، جای گرفته است. این شهربازی اصفهان که دارای وسایل بازی بسیار، طراحی جذاب و فضایی مدرن است، به همین دلیل با نام شهربازی سیتی سنتر نیز شناخته می‌شود.

از وسایل بازی و سرگرمی های شهربازی کهکشان عجایب که برخی از آن ها برای کودکان و برخی دیگر برای بزرگسالان طراحی شده اند می‌توان به ایرهاکی، کروسل، بازی مکانیکی شتر سواری، قصربادی، استخر توپ، قلعه فضایی، ترامپولین، ترن فضایی، کشتی فضایی، سفینه فضایی، تکنوپاپ، سالتو، تیراندازی، ماشین های برقی مخصوص کودکان و بزرگسالان، چندین دستگاه شبیه ساز، بازی های ویدئویی، کنسول های واقعیت مجازی، بیلیارد و 4 لاین کوچک بولینگ اشاره کرد.

شهربازی کهکشان عجایب اصفهان
شهربازی کهکشان عجایب اصفهان

چندین فست فود، رستوران و کافی شاپ، فروشگاه فروش اسباب بازی، اتاق های مخصوص برگزاری جشن تولد، غرفه گریم و قسمتی برای آموزش رانندگی و قوانین ترافیک به کودکان نیز در این شهربازی اصفهان وجود دارند.

همانطور که گفته شد این شهربازی در مجتمع تجاری سیتی سنتر واقع شده که با بیش از 50 هکتار وسعت، در جنوب اصفهان قرار دارد. این مجموعه دارای هایپرمارکت، رستوران های متعدد، چند سینما و همچنین فروشگاه های متعدد است و پارکینگی مجهز و دو طبقه نیز دارد که بیش از 5 هزار خودرو گنجایش آن است و می‌تواند خیال مراجعه کنندگان به شهربازی را از جای پارک ماشینشان راحت کند.

آدرس شهربازی کهکشان عجایب اصفهان

بزرگراه دستجردی، مقابل ورودی سپاهان شهر، مجتمع تجاری سیتی سنتر، طبقه سوم

ساعت کار شهربازی کهکشان عجایب اصفهان

این شهربازی اصفهان شنبه ها تا چهارشنبه ها از ساعت 16 تا 24، پنجشنبه ها از ساعت 14 تا 1 بامداد و جمعه ها از ساعت 11 صبح تا 12 شب پذیرای مراجعه کنندگان است.

5- شهربازی شهر عجایب اصفهان

شهربازی شهر عجایب یکی دیگر از شهربازی های سرپوشیده اصفهان است که در اوایل سال 1390، در زمینی به وسعت 4000 متر مربع ساخته شد. این مجموعه تفریحی در طبقه زیرین پایانه مسافربری صُفه احداث شده و دو بخش مخصوص برای بزرگسالان و کودکان دارد که البته بخش کودکان آن دارای تنوع بیشتری است.

بخش بازی بزرگسالان دارای کنسول های بازی ایکس باکس، بازی های ویدئویی، ماشین برقی، بیلیارد، فوتبال دستی، ایرهاکی و پینگ پنگ است. در بخش بازی کودکان هم بازی هایی از قبیل کَروسِل، سرسره بادی، قطار کودک، چرخ و فلک کوچک، تاب و… وجود دارند.

شهربازی شهر عجایب اصفهان
شهربازی شهر عجایب اصفهان

سینمای 4 بعدی، یک خانه کودک برای نگهداری کودکان زیر 3 و کلبه شادی که بسیاری از والدین جشن تولد کودکان خود را در آن برگزار میکنند، از دیگر امکانات این شهربازی اصفهان هستند.

پارکینگی مسقف با گنجایش حدودا 150 دستگاه خودرو نیز در کنار شهربازی شهر عجایب اصفهان وجود دارد و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیز می‌توان به راحتی به این شهربازی رسید.

آدرس شهربازی سرزمین عجایب اصفهان

خیابان هزارجریب، ابتدای اتوبان دستجردی، ترمینال صفه، طبقه منفی 1

ساعت کاری این شهربازی اصفهان

این شهربازی سرپوشیده اصفهان شنبه ها تا پنج شنبه ها ساعت 2 بعد از ظهر تا 11 شب، و روزهای جمعه و ایام تعطیل از ساعت 11 صبح تا 11 شب باز می‌باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید